SEO MAKALE ÖRNEKLERİ

SEO MAKALE ÖRNEKLERİ

SEO MAKALE ÖRNEKLERİ için yorumlar kapalı
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

SEO’nun başarısının tamamen organik yapıya bağlı olduğunu düşündüğümüzde SEO makalelerinin de organik olarak bilgi verici olması gerektiğini fark edebilirsiniz. İnternet kullanıcıları için bilgi verici metinlerin reklam metinlerinden daha çok okunduğu bir gerçektir.

SEO makale örnekleri olabilmesi adına hazırlanacak makalenin hangi amaca hizmet edeceğini öncesinde belirlenmesi gerekmektedir. Arama motorları tarafından tanıtıcı reklam niteliğinde olan makalelerin ziyaretçiler tarafından bir ilgi görmemesi değersiz bir yazı olduğunu kanıtlamaktadır. Peki, SEO için kullanılacak makalelerin ne şekilde hazırlanması gerektiğini inceleyelim.

Haber siteleri için SEO uyumlu makale:

Eğer ki makalenizi haber sitelerinde yayınlayacaksanız, haber niteliği taşıyan bilgi verici bir anlatım kullanmanız gerekmektedir. Hizmetiniz ile alakalı yeni bir bilgiyi haber niteliğinde hazırlayarak ziyaretçilerde merak uyandıran bir yazıya çevirebilirsiniz. Tabi ki bu yazıya anahtar kelimelerinizi serpiştirmeyi de unutmayınız.

Haber sitelerini analiz ettiğimizde ziyaretçilerin haberi okumasını sağlayan en önemli unsurun Haber Başlığı ve ilk paragraf olduğunu düşünebilirsiniz. Başlık seçimini ilgi ve merak uyandırıcı yapmanız gerekmektedir. İlk paragrafta yazı içeriğinizdeki kilit noktadan bahsederek ziyaretçinizi sayfada tutmayı amaçlayın.

Forum siteleri için SEO uyumlu makale:

Forum sitelerinde paylaşılacak olan makalelerde daha çok konuya objektif olarak bakmanız gerekmektedir. Firmanızın verdiği hizmeti anlatmasından çok hangi sorunlara, ihtiyaçlara cevap verebildiğinizi ön planda tutmanız gerekmektedir.

Makale sonuna yerleştireceğiniz cevap hakkı doğuracak bir cümleyi de eklemeyi unutmayın. Forum mantığı ile makalenizin altına yapılan her yorum yazınızı +1 puan etkileyecek önemli bir unsurdur.

İçeriğiniz ile alakalı siteler için SEO uyumlu makale:

Aynı içeriğe sahip olan sitelerde yayınlayacağınız makalelerde mutlaka bir çıkış noktanız bulunması gerekmektedir. Çıkış noktanız sizi diğer aynı içerikli sitelerden ayıran önemli bir unsurdur. Önemli bilgiler ile dolu ücretsiz bir e-kitap, hizmetiniz ile alakalı kullanıma açtığınız ücretsiz bir servis, kişilerin ilgisini sitenize çekebilir. Aynı zamanda bu ücretsiz hizmetler sitenizin sabit ziyaretçi sayısını da arttırmaktadır.

Tanıtıcı metinleri kısa, öz ve yalın bir anlatımda tutmaya çalışın. Örneğin firmanızı öven cümlelerden kaçınarak işe başlayabilirsiniz. Bunların yanı sıra sıkça sorulan sorular ve cevapları şeklinde yazılan makaleler de sektörünüz ile alakalı kişilerin ilgisini çekmeye yeterli olacaktır.

Makalelerde Başlık Seçimi:

Makale hazırlanma sürecinde en çok zorluk yaşanan başlığın belirlenmesidir. Başlık seçimi konusunda genel başlıklardan kaçınmanız günümüz internet rekabetinde faydanıza olacaktır. Daha alt başlıklar tercih etmeniz ;

– Ziyaretçi sayısını arttırır.
– Ziyaretçilerin site ile etkileşimini arttırır.
– Author rank değerlerini yükseltir.
– Trustrank değerlerini yükseltir.
– Alexa değerlerinizi iyileştirir.

Güçlü rekabete sahip başlık örneği :

Oyun Nasıl Oynanır

Düşük rekabete sahip başlık örneği :

Program Yüklemeden Flash Oyun Nasıl Oynanır

Başlık seçimi konusunda yararlanacağınız araçlar ;
-Google Autocomplete
– Yandex Autocomplete
– Yandex Wordstat Anahtar Kelime Aracı
– Google Adwords Anahtar Kelime Aracı

parkie

Related Posts

Kameralı Sohbet Tutkunları

Kameralı Sohbet Tutkunları için yorumlar kapalı

Gizemli Sohbet Kapanıyor

Gizemli Sohbet Kapanıyor için yorumlar kapalı

Sohbet

Sohbet için yorumlar kapalı

Facebook Messenger grup kapasitesinde artış!

Facebook Messenger grup kapasitesinde artış! için yorumlar kapalı

Seviyeli Görüntülü Sohbet Odaları

Seviyeli Görüntülü Sohbet Odaları için yorumlar kapalı

YouTube iş ortaklığı için radikal değişiklik!

YouTube iş ortaklığı için radikal değişiklik! için yorumlar kapalı

Facebook Messenger için hayat kurtarıcı özellik!

Facebook Messenger için hayat kurtarıcı özellik! için yorumlar kapalı

Twitter haberler özelliği ile gündemde!

Twitter haberler özelliği ile gündemde! için yorumlar kapalı

Kamerali sohbet Anlamlı Yazılar

Kamerali sohbet Anlamlı Yazılar için yorumlar kapalı

Search Console Yepyeni Görünümüne Kavuşuyor!

Search Console Yepyeni Görünümüne Kavuşuyor! için yorumlar kapalı

Snapchat Hisseleri Halka Açılıyor!

Snapchat Hisseleri Halka Açılıyor! için yorumlar kapalı

Cam4 Kameralı Sohbet

Cam4 Kameralı Sohbet için yorumlar kapalı

Create AccountLog In Your Account